Geçiş kontrol sistemleri; yapıların kapı ya da iç kapı bölümlerinde teknolojik altyapıyla güvenliğinizi kontrol altında tutmak amacıyla geliştirilmiş sistemlerdir. Kişi ayırt etmeksizin olası tehlikeleri denetim altında tutan bu sistemler, kullanım bölgesinin gerekliliklerine göre çeşitlendirilmiş ve geliştirilmiştir. Tek kapılı uygulamalarının yanı sıra birbirine bağlı çok kapılı uygulamaları da içinde barındıran Doğankoç Geçiş Kontrol Sistemlerinde, giriş-çıkış yoğunluğunun az ya da çok olması ile orantılı sistem seçim şansı sunmaktadır. Kontrol imkanın zorlaştığı büyük binalarda özellikle tercih edilmektedir.

Geçiş Kontrol Sistemleri Çeşitleri

hizmetlerimiz1 – Kartlı Geçiş sistemi

Kontrol edilecek giriş-çıkış kapılarının, özel kartlar vasıtası ile kart okuyucu cihazlara okutulması sistemidir. Kişilere geçiş yetkisi sağlayan kartların kullanılması ile giriş hakkı kazandıran sistem, bilgisayarlı sistemindeki programlar ile yönetilir. Kişilere geçiş yetkisi kartlara tanımlanan kişi bilgileri ile gerçekleşir. Yazılım aracılığı ile giriş-çıkış yapılan noktalar izlenebilir ve geçiş yapan kişilerin karta tanımlanan bilgilerinin tespiti yapılabilir. Ayrıca veriler kayıt altına alır. Kartlı Personel Devam Kontrol Sistemi olarak da sektörde

Çalışma sistemi

Kartın cihazın içinden geçirilen ya da belirli bir mesafede kart gösterilen kart okuma cihazları vardır. Cihazın özelliklerine göre kart çeşitleri vardır. Öncelikle istenilen cihaz sistemi seçilir; sonrasında geçiş izni verilen kişi bilgileri, sistemin yazılımı aracılığıyla kolaylıkla eklenir. Kart sahibi kişi geçiş noktalarında cihaza kartı okutarak geçiş sağlar. İstenilen durumlarda kart geçiş izni iptal edilinebilir.

Avantajları

Personel Devam Kontrol Sistemi orta ve büyük ölçekli şirketlerde personellerin denetim altında tutulmasını sağlamasıyla çok tercih edilen sistemdir. Şifreli sistemlerde karşılaşılan şifre unutma gibi problemler çıkarmaz, kartı okut-çek döngüsüyle zaman tasarrufu sağlar. Fiyat aralığı uygun fiyatlıdır. Fiyat bilgileri için; 444 44 95 no’lu telefondan ulaşabilirsiniz.

2 – Parmak İzi Tanıma

Biometrik bir çok sistem bulunmaktadır. Kişilerin sadece kendi fiziksel ya da davranışsal özelliklerini ölçümleyerek algılamasıyla sistem çalışmaktadır. Kişiye has bu özelikler taklit edilemez ya da değiştirilemez ayırt edici özelliklerdir, bu nedenle parmak izi tanıma sistemi oldukça güvenilirdir. Şifreleme sistemleri günümüzde şifre kırıcı yöntemlerin ortaya çıkmasıyla tercih edilmemektedir. Parmak izi tanıma sistemleri bu güvenlik açığını ortadan kaldırmaktadır

Çalışma Sistemi

Biometrik sistem, özel eğitimli görevliler tarafından kurulur. Sonrasında sistem, cihazlarda kişilerin parmak izi tespitinin yapılması, kişinin kimlik bilgilerinin girişinin yapılması ve işlemlerin kaydedilmesiyle işlem devam eder.

Parmak izi sisteminin kullanıcılara yeterli açıklamanın ve eğitiminin verildiği ve sistemin kontrollü bir ortam dahilinde gerçekleşir. Sadece iş yerlerinde değil, ev içi uygulamalarda kullanılmasının iyi bir seçenek olduğu öngörülmektedir.

Avantajları

Diğer sistemlerde olan; kaybolma, unutulama ve başkası tarafından kullanılama gibi olasılıkların ortadan kalkmasının yanı sıra taklit edilememe gibi çok önemli olan bir özelliğe de sahiptir. Şifreler korsanlar tarafından birçok kez kırıldığı ve kullanıcılar tarafından sık sık unutuldukları için artık yerlerini akıllı kartlar ve biometrik cihazlar gibi yeni teknolojilere bırakmaktadırlar.

Geçiş Kontrol Sistemleri Uygulama Alanları

Giriş ve çıkışların yetki alanlarına göre sınırlandırılması; izinsiz kişilerin girişlerinin engellenmesi gereken her türlü yerlerde uygulanabilmesi söz konusudur. Yemekhane kontrol sistemlerinde, personel devam kontrol sistemlerinde, erişim kontrol sistemlerinde, siteler, plazalarda, tüm firmalar ve firmaların; özel oda, asansör gibi bölümlerinde kullanılır.

Bu sistemler; ekonomik, verimli, zaman tasarrufu sağlayan ve detaylı kontrol yetisine sahip güvenlik sistemleridir. Diğer sistemler ise;

 • Şifre tanıma sistemi
 • Biometrik Geçiş Kontrol Sistemler
  • İris Tanıma
  • Yüz Tanıma
  • El Geometrisi Tanıma
  • Ses Tanıma
 • Araç Tanıma Sistemleri